HTML

Csatornázási program Érden

Érden és a környező településeken EU-s források igénybevételével csatornázási program valósul meg. Az érintett ingatlantulajdonosok létrehozták az Érdi Csatornamű Vízgazdálkodási Társulatot, amelyen keresztül részt vesznek a projektben. A blogban információkat találsz a programról, az aktuális fejleményekről, háttérinformációkat olvashatsz.

Friss topikok

Mikor lesz az én utcámban is csatorna?

2009.07.15. 08:19 Simó Károly

Természetes, hogy az érintetteket elsősorban az érdekli, hogy az ő utcájában mikor keződik az építkezés, mikor köthet rá leghamarabb a csatornára.Erről azt érdemes tudni, hogy az Érden  közel 17.500 ingatlan előtt a közcsatorna megépítése és rákötésánek ütemezése műszaki illetve gazdasági szempontok alapján történik. Pontos ütemezésről természetesen csak akkor lehet beszélni, ha lezárult a kivitelezésre kiírt közbeszerzés és a kivitelező elkészítette az ú.n. “organizációs tervet”.

Ennek szempontjairól az alábbiakban olvashat:


1. Forgalomtechnikai szempontok
A városban és a községekben a közlekedés elfogadható legyen az Érden legalább 30 helyen Diósdon és Tárnokon legalább 4-5 helyen egyszerre folyó munkák ellenére.
A párhuzamos mellékutcák esetén egyidejűleg minden második utca bontható egy ütemben.
Lehetőség szerint a főútvonalak bontása előtt meg kell építeni a kiváltó mellékutca csatornáját és el kell készíteni a burkolat helyreállítását.
Speciális pontokon – ahol kerülő utak nem lehetségesek, szakaszolással és legfeljebb félpályás lezárások mellett lehet építeni.
Előre ki kell építeni azokat a gerincvezetékeket, amelyek nyomvonalán az építési forgalom számára jelölünk ki – kellő teherbírással – utakat.

2.Építés technológiai szempontok
A csatornát – nagyon indokolt kivételektől eltekintve – mindig a befogadótól kezdve kell építeni. Ennek megfelelően az egyes vízgyűjtőkön először az átemelő telep, a nyomóvezetékek, majd a gyűjtőcsatornák épülnek ki az átemelőktől indulva folyamatosan, végül a csatlakozó ágvezetékek. A csatornák gerincvezetékével együtt épülnek ki a telekhatárig a bekötővezetékek is azért, hogy az utcák a helyreállatással átadhatók legyenek a forgalomnak.
A talajvizes területeknél a vákumos leszívást gazdaságosan a folyamatos építéssel, az egymás melletti utcák építésével praktikus végezni, ezért a talajvizes területeken a lehetséges mértékig tömbösen kell építkezni.

3. Vízkormányzási szempontok
Azokon a helyeken, ahol a kapacitás-bővítés feltételezi a befogadó vezeték megfelelő vízelvezető képességét, a befogadó gyűjtő szakaszokat kell megépíteni először. Ezek a szűk keresztmetszetek elsősorban a rekonstrukciós szakaszokban vannak – ezért a rekonstrukciós szakaszok rendszerint első ütemben épülnek.

4. A települések más beruházásai által megkövetelt építés
Azokon a helyeken ahol más beruházás során a burkolatépítés miatt kell a csatornát megépíteni, elképzelhető a 0. ütem is (az első ütem olyan része, amelyet kiemelve a nagy tömegű munkákból előkészítő jelleggel megépítünk).

A javasolt ütemezés lényege az, hogy első ütemben csak a forgalomtechnikai vagy vízkormányzási szempontból és a folyó beruházásokhoz kötődően kiemelt előkészítő típusú építések lesznek, ez a teljes beruházás kb. 5 %-a. Ezen területekre már a tervezés időszakában – az engedélyezési tervvel egy időben, külön készülnek a tender kiírására alkalmas szintű tervek, és így a kivitelezés elindulhat 2009. évben.

A további, a program szempontjából nagytömegű építkezés 2010. évben indulhat. Az ehhez szükséges kiviteli terv szintű tendertervek elkészülése 2009. szeptemberéig várható és az ezt követő pályáztatás után – településenként bontva és a párhuzamos építkezéseknek megfelelő bonthatósággal – az elnyert kivitelezőkkel a szerződéseket 2010. tavaszán köthetjük meg. A településeken minden vízgyűjtőn párhuzamosan indulnak a munkák.

 

 

Szólj hozzá!

Címkék: építés terv utcák ütemezés organizációs vízgyűjtő

A bejegyzés trackback címe:

https://erdicsatornazas.blog.hu/api/trackback/id/tr541246991

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása